MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 3876569
nr 387 6569
Skåp
Jugend, mahogny, längd: 85, djup: 47, höjd: 153, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 november 2005
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods